prindi

Helmut Pikmets

Partner, Eesti maksude praktikagrupi juht

Tallinn, Eesti

+372 626 4300, +372 503 6139

helmut.pikmets@tgsbaltic.com

Eesti, vene, inglise

Mainekad õigusturuülevaated Chambers & Partners ja Legal 500 nimetavad Helmut Pikmetsa juhtivaks maksuõiguse eksperdiks, kellel on märkimisväärsed kogemused kohtuvaidluste lahendamisel.

OLULISEMAD TÖÖD

11 Stora Enso Timberi endise aktsionäri esindamine Balti riikide ühes suurimas maksuvaidluses, mis oli seotud aktsiate müügist saadud tulu maksustamisega.

Baltikumi juhtiva sõltumatu finantsteenuste osutaja Luminor (Nordea Bank Finland Plc Eesti filiaal) esindamine Riigikohtus ja õiguskantsleri juures emaühinguga tehtud tehingute tulumaksuga maksustamisega seoses.

Baltikumi suurima reisijateveo kontserni Tallink Grupp esindamine Euroopa Komisjonis ja halduskohtus seoses võimaliku ebaseadusliku riigiabiga tulenevalt pakendiaktsiisi ning pakenditagatise regulatsioonist.

Kõrveküla Tankla esindamine Riigikohtus ning enam kui kahekümne kütuse jaemüüja esindamine halduskohtus vaidluses Maksu- ja Tolliametiga seoses vedelkütuse seaduses sätestatud maksutagatisega, mille mitu sätet tunnistas Riigikohus põhiseadusevastaseks.

Amalfi esindamine keerulises maksuametiga peetud õigusvaidluses, mis puudutas esimest omataolist juhtumit, kus maksuhaldur kohustas Amalfit maksma tulumaksu aktsionäri valduses olevalt kinnisasjalt käsitledes olukorda dividendi väljamaksena.

Eesti ühe suurima ehituskaupluste keti Bauhof Groupi esindamine Riigikohtus seoses juhtimisteenuse maksustamisega.

MUU KOGEMUS

Turkish Airlines'i nõustamine maksuküsimustes, mis olid seotud lennuettevõtja Eesti ja Leedu filiaalide loomisega, sealhulgas piiriülese töö maksustamise küsimustes.

Rahvusvahelise ravimitootja Sanofi-Aventise nõustamine seoses Eesti ja Euroopa Liidu käibemaksureeglitega.

Eesti Panga nõukogu jaoks õigusliku analüüsi koostamine eraisikute eluasemelaenude intresside maksustamise õiguslike aspektide kohta ning ettepanekute tegemine olemasolevate eeskirjade muutmiseks.

Investeerimisfondi Baltcap Private Equity Fund L.P üksuse Energate nõustamine maksuküsimustes, mis olid seotud gaasitaristut käitava äriühingu ja tuulepargioperaatori omandamisega.

LIIKMESUS

2008 Rahvusvahelise Maksuõiguse Ühing (International Fiscal Association)
1996 Eesti Advokatuur

KARJÄÄR

Alates 2017 partner, advokaadibüroo TGS Baltic (endise nimega VARUL)
1994–2017 partner, advokaadibüroo VARUL

HARIDUS

1994 Tartu Ülikool, õigusteaduskond, MA
1992 Stockholmi Majanduskool, äriõiguse kursus