prindi

Kedli Anvelt

Vandeadvokaat

Tallinn, Eesti

+372 626 4300, +372 5346 0775

kedli.anvelt@tgsbaltic.com

Eesti, inglise, vene

Legal500 sõnul on Kedli Anvelt „uue põlvkonna advokaat“ vaidluste lahendamise valdkonnas ning tal on „silmapaistev oskus märgata detaile". Kedli on aktiivselt esindanud kliente paljudes büroo peamistes vaidlustes ning tema "tähelepanuväärne" teadmine pankrotiseadusest teeb temast nime, mida meelde jätta.

OLULISEMAD TÖÖD

TS Laevade ja TS Shippingu esindamine Saaremaa Laevakompanii ja Väinamere Liinide hagis TS Laevade ja TS Shippingu vastu ca 24 MEUR nõudes.

Bioõli tootmise ettevõtte Werol Tehased (pankrotis) pankrotihalduri edukas esindamine ettevõtte endiste juhtide ja toiduainekontserni Pere (pankrotis) vastu seoses kahjuga, mis tekitati Werol Tehastest raha varjatult ja põhjendamatult emaettevõttesse viimisega.

Riskikapitalifondi GILD Arbitrage suurvõlausaldajate nõustamine ja esindamine ning pankrotitoimkonna esimehena tegutsemine Eesti esimeses ja pretsedenti loovas fondivalitseja GA Fund Management pankrotimenetluses, mis tõi kaasa investeerimisfondide seaduse ülevaatamise ning riskikapitalifondi likvideerimist puudutavate sätete täiendamise.

Ettevõtja Marcel Vichmanni esindamine tema ettevõtte Best Idea kaudu toiduainetöösturi Oliver Kruuda ja tema ettevõtte Rubla vastu 15 miljoni euro suuruses vaidluses.

Tallinna Sadama ja selle tütarettevõtte TS Laevad esindamine, sealhulgas kahju hüvitamise nõude esitamine endiste juhatuse liikmete Allan Kiili ja Ain Kaljuranna suhtes algatatud kriminaalmenetluses, milles endisi juhatuse liikmeid süüdistatakse altkäemaksu võtmises ja rahapesus.

Swedbanki esindamine kolmanda osapoolena Alberta Trade'i ja Buruktal Nickel Plant’i piiriüleses pankrotivaidluses ning sellega seotud kohtuvaidlustes Venemaal, mis puudutasid 19,5 miljonit dollari suurust nõuet. Büroo võitis kõigis kolmes kohtuastmes.

Osalemine Eesti Maapanga esindamises ja nõustamises endiste juhtorganite liikmete vastu seoses ebasoodsate väärtpaberitehingutega Snorase pangas.

Balti riikide suurde finantskontserni kuuluva ettevõtte Citadele Leasing esindamine ja nõustamine keerukates kohtuvaidlustes seoses liisingulepingute ja vara tagasivõitmisega.

Baltikumi juhtiva sõltumatu finantsteenuste osutaja Luminor (DNB Bank Eesti filiaal) nõustamine MRP Ärigrupi pankrotimenetluses ja sellega seotud kohtuvaidlustes.

Kunagise äri- ja riigitegelase, endise ministri ja endise Riigikogu liikme Mart Opmanni esindamine kriminaalasjas, mis oli seotud usalduse kuritarvitamise ning äriühingu maksejõuetuse põhjustamisega.

Swedbanki nõustamine ja esindamine Alta Foodsi pankrotimenetluses ning sellega seotud kohtuvaidlustes.

LIIKMESUS

2017 INSOL Europe
2012 Eesti Advokatuur

KARJÄÄR

Alates 2017 vandeadvokaat, advokaadibüroo TGS Baltic (endise nimega VARUL)
20142017 vandeadvokaat, advokaadibüroo VARUL
20122014 advokaat, advokaadibüroo VARUL
20112012 jurist, advokaadibüroo VARUL
2010 praktikant, advokaadibüroo Lentsius & Talts
2010 praktikant, Lõuna Ringkonnaprokuratuur
2009–2010 nõustaja, Tartu Ülikooli üliõpilaste õigusbüroo
2009 praktikant, advokaadibüroo Lentsius & Talts
2008 praktikant, advokaadibüroo Lentsius & Talts
2008 praktikant, Tallinna Halduskohus
2007 praktikant, Tallinna Halduskohus

HARIDUS

2011 Tartu Ülikool, õigusteaduskond, MA (cum laude)
2009 Tartu Ülikool, õigusteaduskond, BA